Zima

SKIcentrum Brezovica - 1 km

Pozývame všetkých vášnivých lyžiarov, ale aj tých, čo práve začínajú, do umelozasnežovaného lyžiarskeho strediska nachádzajúceho sa v oravskej dedinke Brezovica, približne 7km od mesta Trstená a iba 1 km od našeho lacného ubytovania na Orave. Čaká tu na Vás 5 denne upravovaných zjazdoviek, bufet s občerstvením, hotel Teplica, ski servis, požičovňa lyží a samozrejme dobrá lyžovačka spojená s dobrou náladou a príjemným personálom.

Web stránka: http://ski.hotelteplica.sk/index.phpMeander Skipark - Oravice - 12 km

V prekrásnom prostredí Západných Tatier v Oraviciach si môžete do sýtosti vychutnať jazdu na dokonale pripravených lyžiarských tratiach a po skončení lyžovania vojsť do šatní, obliecť plavky a relaxovať v bazénoch naplnených horúcou termálnou vodou. Meander Skipark je vzdialený 15 km od hraničného prechodu Suchá Hora, 20 km od hraničného prechodu v Chyżnom, 30 km od Zakopaného, 60 km od hraničného prechodu v Korbielove a 110 km od Krakowa.

Web stránka: http://www.meanderskipark.comSki Centrum Nižná Uhliská - 15 km

Lyžiarsky areál nájdete v prekrásnej scenérii Skorušinských vrchov. Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške od 600 do 860 m. Sú tu vhodné terény pre náročných lyžiarov i začiatočníkov.

Web stránka: http://www.skinizna.sk/Lyžiarske stredisko Zverovka - Spálená - 30 km

Lyžiarske stredisko Zverovka - Spálená poskytuje optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. Kratšie vleky (400 m a 850 m) sú určené pre začiatočníkov a deti, 1490 m dlhá sedačková lanová dráha uspokojí aj veľmi náročných milovníkov zimných športov. Prístup motorovým vozidlom je priamo k lyžiarskemu stredisku.

Web stránka: http://www.tatrawestsro.skLyžiarske centrum Zuberec / Milotín - 30 km

Lyžiarske stredisko Milotín je situované priamo v obci. Stredisko je vhodné pre všetky kategórie lyžiarov, najmä deti a začiatočníci. V okolí sa nachádza nádherná príroda a veľké množstvo ubytovacích kapacít rôznych typov. Veľká výhoda pre ubytovaných hostí v Zuberci je prístup pešo.

Web stránka: http://www.rohace.sk/Orava Snow - Oravská Lesná - 50 km

Zimné stredisko ORAVA SNOW leží v najstudenšej slovenskej doline v Oravskej Lesnej a je jedno z najrýchlejšie sa rozvíjajúc slovenských lyžiarskych stredísk. Zažite skutočnú, čisto prírodnú oravskú krajinu s krásnymi kruhovými výhľadmi z dvoch vrcholov hrebeňa, na ktoré Vás vyvezú naše dopravné zariadenia. Jazda na psích záprahoch, sane ťahané koníkom s cinkajúcimi roľničkami, fičiace nádhernou zasneženou dolinou, wellness program, korčuľovanie na krytom štadióne a iné atrakcie zostanú nezabudnuteľným zážitkom pre celú Vašu rodinu.

Web stránka: http://www.oravasnow.sk/Ski Park - Kubínska hoľa - 50 km

Jedným z najvyhľadávanejších lyžiarskych stredísk na Slovensku je Kubínska hoľa ktorá sa nachádza v blízkosti Dolného Kubína. Výborné lyžiarske terény v nádhernej prírode Oravskej Magury s prekrásnym výhľadom na dolnú aj hornú časť Oravy, Nízke aj Západné Tatry a protiľahlé Chočské pohorie, Malú a Veľkú Fatru sú zárukou nezabudnuteľného zážitku z lyžovania. V stredisku s nadmorskou výškou 720 m a 1396 m je k dispozícii štvormiestna sedačková lanovka a 8 lyžiarskych vlekov s prepravnou kapacitou 7000 pasažierov za hodinu. Celková dĺžka upravovaných zjazdových tratí je 13 km. V stredisku sú k dispozíci aj upravovné bežecké trate a ich celková dĺžka je 10km.

Web stránka: http://www.skikubinskahola.skLyžovanie na bežkách

Lyžovanie na bežkách umožňuje väčšina lyžiarskych stredísk a počas zimy aj väčšina ubytovacích zariadení má k dispozícii trate na bežecké lyžovanie. K najatraktívnejším patria bežecké trate v nasledujúcich lokalitách:

Skorušinské vrchy - bežecké trate sú vedené na vrchol Skorušiny a vedú do obcí Brezovica, Zábiedovo, Habovka, Zuberec, Oravice. Vyznačujú sa prekrásnou scenériou širokého výhľadu na končiare a doliny Oravy z hrebeňa Skorušinských vrchov.Tatranských štítov patrí k nezabudnuteľným zážitkom.

Roháče Spálená - lyžiarske trate po ceste na Tatliakovu chatu a po lesných cestách, väčšinu sezóny sú dobre udržiavané. Pohyb na bežkách vo vysokohorskom teréne v objatí.

Oravice - lyžiarske trate sú vedené po cestách v okolí rekreačného strediska Oravice. Sú vyhľadávané pre okolitú prírodu a po absolvovaní bežkárskych túr možnosť vychutnať kúpeľ v termálnych kúpaliskách. Jedinečné spojenie lyžovania a relaxu.

Zuberec Milotín/Janovky - lyžiarske bežecké trate sú vedené v okolí lyžiarskych stredísk a v okolí obce Zuberec, sú počas celej sezóny dobre udržiavané. Sú obľúbené najmä pre možnosť kombinácie zjazdového a bežeckého lyžovania.

Oravská priehrada - lyžiarske trate vedú po brehu Oravskej priehrady, prípadne po jej zamrznutých okrajoch.


Levné ubytování na Oravě


Ubytovanie Orava Ubytováni Orava Tanie noclegi Slowacja Chata Orava

Garancia najlepšej ceny ubytovania na Orave prave tu!
Lyžovanie 1 km
Lacné ubytovanie
Atrakcie v okolí 10km
Termálne kúpaliská 10 km
Hory a turistika


Ubytovanie na Orave

Levné ubytováni Orava

Tanie noclegi Slowacja

Chata Orava